سه شنبه،26 تیر 1397
  
10:35:16
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : شریعتمداری -
      
     تعداد بازدید: 327
     کد: 5972
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
     نایب ‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

     شریعتمداری، بهترین گزینه در کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور

     نایب‌رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بررسی گزینه‌های معرفی‌شده برای وزارت‌خانه‌های اقتصادی دولت دوازدهم نشان می‌دهد تیم اقتصادی دولت جدید منسجم‌تر خواهد بود، گفت: اعضای کمیسیون صنایع جلساتی را با شریعتمداری و ربیعی داشته‌اند.

     فریدون احمدی با بیان اینکه گزینه‌های معرفی‌شده برای وزارتخانه‌های اقتصادی دولت دوازدهم با یکدیگر هماهنگ هستند، اظهار داشت: زنگنه، شریعتمداری و کرباسیان در سال‌های قبل با یکدیگر همکاری داشته‌اند و همین مسئله باعث می‌شود تا در تیم اقتصادی دولت دوازدهم بتوانند بهتر با یکدیگر کار کنند.

     وی با اشاره به اینکه تیم اقتصادی معرفی شده برای دولت دوازدهم منسجم‌تر از دولت قبل است، گفت: افرادی که قبلاً با یکدیگر کار کرده‌اند، راحت‌تر می‌توانند در دوره جدید همکاری داشته باشند.
     وی همچنین با اشاره به جلسه کمیسیون صنایع مجلس با ربیعی، گزینه معرفی شده برای وزارت کار گفت: امروز ظهر نیز با آقای ربیعی جلسه خواهیم داشت تا برنامه‌های مدنظر وی مورد بررسی قرار گیرد و نمایندگان مجلس نیز انتظارات خود را از وزیر کار آینده عنوان کنند.
     احمدی تصریح کرد: امروز همچنین جلسه‌ای با شریعتمداری گزینه معرفی‌شده برای وزارت صنعت خواهیم داشت تا برنامه‌های وی در بخش صنعت و بازرگانی مطرح و بررسی شود.
     وی با بیان اینکه شریعتمداری بهترین گزینه در کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور بوده است، افزود: حمایت از تولید داخل نیازمند تقویت صادرات است و در واقع کلید زنده شدن و اعتلای تولیدات داخلی، صادرات است. به همین دلیل فردی که با تجارت و بازرگانی آشنایی کاملی دارد، می‌تواند نقش مؤثری در پیشبرد بخش صنعت داشته باشد.
     وی توضیح داد: در حال حاضر تولید در کشور صورت می‌گیرد ولی با رکود مواجه هستیم و تولیدکنندگان نمی‌توانند محصولاتشان را در بازارهای جهانی عرضه کنند. برای رفع این مشکل باید فردی با سابقه بازرگانی و تجارت، سکان‌دار بخش صنعت و بازرگانی شود.
     نایب رئیس کمیسیون صنایع با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم ایجاد جهش صادراتی برای تقویت بخش تولید، گفت: تقویت تولید نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و دقیق برای شناسایی بازارهای صادراتی است و آقای شریعتمداری با توجه به پیشینه‌ای که در بازرگانی و تجارت داشته، می‌تواند مشکلات بخش صنعت را برطرف کند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: