جمعه،29 تیر 1397
  
21:11:24
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : فولاد میانه، پرد -
      
     تعداد بازدید: 623
     کد: 6140
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
     تولید محصول با خلوص 97.24درصد

     آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی افتتاح می شود

     کارخانه احیای مستقیم میانه در مرحله تولید آزمایشی، آهن اسفنجی با خلوص 96درصد تولید کرد که این درصد امروز به 97.24درصد رسید.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، رسول احمدزاده مدیر عامل فولاد میانه با بیان اینکه کارخانه احیای مستقیم با تکنولوژی ایرانی پِرِد در نوبت افتتاح است افزود:کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با هدف تامین خوراک کارخانه های فولادی احداث و به تازگی وارد مدار تولید شده است.

     وی با بیان اینکه تست گرم واحد احیای مستقیم، خرداد سال جاری انجام شد و پس از 70 روز به نتایج قابل قبولی دست یافته ایم، اظهار کرد: در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی نیروهای بومی استفاده شود.

     کارخانه فولاد میانه که در آستانه افتتاح است، گندله حاصل از سنگ آهن را از طریق عملیات احیا و با روش تکنولوژی پِرِد (PERED) که یک روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند. کارخانه فولاد میانه به عنوان یکی از طرح هایی یاد می شود که باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد. این طرح پس از احیای مستقیم شادگان،‌ دومین کارخانه با تکنولوژی ایرانی است.
     کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: