شنبه،28 مهر 1397
  
06:54:53
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : گل گهر -
      
     تعداد بازدید: 867
     کد: 6306
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
     برای نخستین بار و در راستای خروج از بنگاه داری صورت گرفت؛

     واگذاری قرارداد گل گهر 2 به کنسرسیومی از بخش خصوصی

     رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: این سازمان در راستای اهداف اصل 44 قانون اساسی،‌ اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم، برای نخستین بار در معدن گل گهر 2، استخراج و فروش برجا سنگ آهن این معدن را به کنسرسیومی از بخش خصوصی واگذار کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان با یادآوری اینکه ایمیدرو از ابتدای دولت یازدهم استراتژی خروج از بنگاه داری را اجرایی کرده گفت: طی قرارداد مشارکتی بین ایمیدرو و به نمایندگی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با شرکت های معدنی و صنعتی گل گهر، گسترش صنایع و معادن ماهان و فولاد سیرجان، استخراج و فروش برجا 12 میلیون تن از سنگ آهن گل گهر دو واگذار شد.

     وی با بیان اینکه قرارداد فوق یکی از اقدامات ایمیدرو در سپردن طرح ها و توسعه به بخش خصوصی است افزود: مدت این قرارداد مشارکتی 4 ساله است که در صورت ابراز رضایت کارفرما،‌ قابل تمدید خواهد بود. طبق این قرارداد، متوسط سنگ آهن استخراجی در هر سال، 3 میلیون تن است و طی مدت قرارداد، مجموع خاک و باطله برداری نیز به 36 میلیون و 800هزار تن می رسد.

     معاون وزیر صنعت معدن و تجارت یادآور شد: در سال های گذشته این سازمان در قدم های نخست برای جلب مشارکت بخش خصوصی، عمدتا پروژه ها را به صورت پیمانکاری به شرکت های خصوصی واگذار می کرد اما رویکرد ایمیدرو به ویژه از دولت دوازدهم و همراستا با برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی، تلاش در جهت واگذاری صفر تا 100 طرح ها به بخش خصوصی است.

     رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: این قرارداد روز دوشنبه 24 مهر ماه با حضور نمایندگان قانونی و ناظران امضا و تحویل کنسرسیوم شده است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: