دوشنبه،29 بهمن 1397
  
21:02:59
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : پرد ایمیدرو آهن اسفنجی -
      
     کد: 6558
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
     تعداد بازدید: 439

     نسخه انگلیسی کتابچه "PERED" منتشر شد

     ایمیدرو نسخه انگلیسی کتابچه پرد، شاهکار صنعت فولاد را منتشر کرد.

     به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، تشریح نحوه تولید آهن اسفنجی در ایران وجهان، ایران بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی، روش جدید تولید آهن اسفنجی، مزایا و تفاوت های PERED در مقایسه با دیگر تکنولوژی های تولید آهن اسفنجی و جدول مقایسه پرد با تکنولوژی MIDREX از سرفصل های "کتابچه "PERED" شاهکار صنعت فولاد است.

     در بخشی از این کتابچه آمده است:

     "PERED را می‌توان روشی بهینه‌سازی شده برای تولید آهن اسفنجی دانست. این تکنولوژی تحت عنوانPERED (Persian Reduction) ، در آلمان و تحت لیسانس شرکت ایرانی MME به ثبت رسیده است. بهره‌گیری از این روش جدید برای تولید آهن اسفنجی نسبت به روش‌های سابق مزیت‌هایی را به‌دنبال دارد.

     همان‌طور که پیش از این اشاره شد، سابق بر این، برای احیای گندله آهن و تولید آهن اسفنجی، از روش‌های MIDREX و HYL در داخل کشور استفاده می‌شد. بنابراین واحدهایی که از این تکنولوژی بهره می‌گیرند، موظف هستند هزینه‌ای را تحت عنوان حق عضویت در کلوپ MIDREX و HYL پرداخت کنند. اما در حال حاضر از آنجا که تکنولوژی جدید توسط متخصصان ایرانی ابداع شده و به ثبت رسیده است، واحدهای داخلی، از کاهش هزینه در این بخش برخوردار خواهند شد. بنابراین در همین ابتدای امر، کاهش هزینه‌های تولید را به‌همراه دارد.

     این کتابچه توسط ایمیدرو و شرکت MME(شرکت فنی مهندسی وابسته به ایمیدرو) تهیه شده است. تکنولوژی پِرد یا همان احیای مستقیم ایرانی،‌ اخیرا در کارخانه های تولید آهن اسفنجی به کار گرفته شده که فولاد شادگان و فولاد میانه از نخستین پروژه های استانی فولاد به شمار می روند که از این فناوری بهره خواهند برد.

     لینک نسخه انگلیسی کتابچه PERED

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: