دوشنبه،29 بهمن 1397
  
21:07:14
        
  •    
    
    •  
     کد: 7297
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
     تعداد بازدید: 357
     کرباسیان در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد تاکید کرد:

     لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولادکشور

     رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد بر لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولادکشورتاکید کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در این جلسه که با حضور مدیران عامل شرکت های بخش خصوصی و زنجیره فولاد برگزار شد؛ خاطر نشان کرد: همکاری دولت و بخش خصوصی دررفع مشکلات حوزه زنجیره فولاد می تواند روند انجام پروژه ها را تسریع نماید و تاثیر تحریم ها را کاهش دهد.

     وی به اهمیت نقش فعالیت های بخش خصوصی در توسعه بخش زنجیره فولاد اشاره کرد و افزود: نقش موثر بخش خصوصی در دستیابی به تولید 55میلیون تن فولاد در چشم انداز1404 را نمی توان نادیده گرفت لذا تداوم و تقویت همکاری های دولت و بخش خصوصی از الزامات رسیدن به اهداف برنامه مذکور است.

     طی این نشست، مدیران عامل و مجریان طرح های زنجیره فولاد به تشریح مشکلات خود در اجرای پروژه ها و نیز ارائه گزارش پیشرفت طرح ها پرداختند. مشکلاتی همچون تامین مالی، گشایش اعتبار، امور بانکی و گمرکی، تامین خوراک کارخانه ها و تامین آب از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بودند.

     کرباسیان افزود: ایمیدرو تلاش می کند تا امور بانکی، گمرکی و تامین خوراک و دیگر مسائل مطرح شده را پیگیری و انجام این امور را برای بخش خصوصی تسهیل نماید چرا که همکاری این دو بخش می تواند توسعه بخش زنجیره فولاد کشور را به دنبال داشته باشد.

     وی اظهار کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی برخی پروژه ها، تا پایان سال جاری شاهد راه اندازی تعدادی از طرح های زنجیره فولاد خواهیم بود.

     کرباسیان در پاسخ به ایجاد مشکلات مالی و بانکی برای برخی از شرکت ها تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت ارز در کشور از مسائل مهم و جدی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی است.

     ایمیدرو در راستای رسیدگی به مشکلات و تسهیل روند انجام پروژه های بخش زنجیره فولاد اقدام به برگزاری سلسله جلساتی برای طرح و رفع مشکلات شرکت های بخش دولتی و خصوصی در این حوزه کرده است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: