سه شنبه،02 بهمن 1397
  
17:10:17
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : فولاد -
      
     تعداد بازدید: 88
     کد: 8115
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
     رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی اعلام کرد:

     بومی سازی تجهیزات؛ محور همکاری مرکز تحقیقات و انجمن فولاد/ ایده ها در زنجیره فولاد، تجاری سازی می شوند

     رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اعلام کرد: پیوند صنعت فولاد کشور و حوزه مطالعات تحقیقاتی را می توان هدف کلان امضای تفاهم نامه بین این مرکز و انجمن فولاد نام برد از همین رو همکاری های دو طرف در راستای بومی سازی تجهیزات در زنجیره فولاد انجام خواهد شد.

     به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مجید وفایی فرد افزود: با توجه به اینکه سرمایه گذاری در بخش پایین دستی زنجیره فولاد سودآور است، بنا داریم در این زمینه به کار مطالعاتی بیشتری بپردازیم و این موضوع یکی از محورهای همکاری مرکز و انجمن فولاد است.

     وی با بیان اینکه توسعه تجهیزات گندله سازی از اهداف ما محسوب می شود، اظهار کرد: بومی سازی تجهیزات در زنجیره فولاد هدفگذاری شده و مطالعات پایلوت آن در حال انجام است.

     وفایی فرد با اعلام اینکه این مرکز بومی سازی تجهیزات را در شمار برنامه های خود قرار داده است، افزود: در سال جاری طراحی، ساخت و راه‌اندازی تیکنر خمیری در مقیاس بِنچ و پایلوت در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران انجام شد.

     به گفته وی، این اقدام با هدف جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی و نیز صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری باطله ‌های صنعتی صورت گرفته است.

     رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در خصوص محورهای تفاهم نامه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و انجمن فولاد ایران گفت: بستر سازی و تسهیل مطالعات آزمایشگاهی و پایلوت برای تجاری سازی و بومی سازی از ایده های فرآوری و توسعه فناوری در زنجیره فولاد و همچنین توسعه همکاری در فرآیند عارضه یابی، استاندارد و بهینه سازی خطوط فرآوری در این زنجیره از جمله اهداف است.

     وفایی فرد افزود: توسعه همکاری های اعضای انجمن در بخش تحقیقات فرآوری از زنجیره فولاد، بسترسازی تحقیقات بازفرآوری و ایجاد ارزش افزوده از باطله در این حوزه مورد توجه قرا خواهد گرفت.

     وی افزود: همچنین همکاری در زمینه ارایه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و آنالیز را می توان از دیگر محورهای این تفاهم نامه نام برد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: