سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: معدن -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  • سعدمحمدی در کنفرانس استیل پرایس:

   ضرورت تدوین برنامه اقتصادی جامع برای جایگزینی معدن به جای نفت

   معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو تاکید کرد: برای جایگزینی "معدن به جای نفت" و توسعه بخش معدن وصنایع معدنی، نیازمند برنامه‌های هدفمند فنی - اقتصادی و همسو با سیاست‌های جهانی هستیم تا سطح فعلی را ارتقا دهیم.
   ضرورت تدوین برنامه اقتصادی جامع برای جایگزینی معدن به جای نفت

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، اردشیر سعدمحمدی در پنجمین همایش بین المللی استیل پرایس افزود: تدوین برنامه فنی – اقتصادی برای جایگزینی معدن به جای نفت ضروری است و در این زمینه نیازمند برنامه ای جامع همسو با سیاست های جهانی هستیم.

   وی افزود: علاوه بر ذخایر سرشار نفت و گاز در کشور، منابع قابل توجهی از مس، روی، سنگ آهن، بوکسیت و ... داریم که برای ایجاد ارزش افزوده در این حوزه ها، نیاز به یک عزم ملی با تمرکز بر یک برنامه کاربردی و علمی داریم.

   27 تریلیون دلار؛ ارزش منابع طبیعی ایران

   این مقام مسئول در ایمیدرو با اشاره به ارزش ذخایر منابع طبیعی دنیا و جایگاه ایران گفت: ارزش ذخایر منابع طبیعی دنیا حداقل 310 تریلیون دلار است که سالانه 8 تریلیون دلار آن برداشت و به فروش می رسد.

   سعدمحمدی ادامه داد: ارزش منابع طبیعی ایران حدود 27 تریلیون دلار است که از نظر رتبه بعد از کانادا در جایگاه پنجم قرار داریم.

   رتبه 8 جهانی ایران در ذخایر سنگ آهن

   عضو هیات عامل ایمیدرو با اشاره به وضعیت ذخایر جهانی و داخلی سنگ آهن اظهار کرد: میزان ذخایر قطعی سنگ آهن جهان 170 میلیارد تن است و ایران با حدود 3 میلیارد تن ذخیره قطعی و سهمی معادل 1.8 درصد سنگ آهن از کل ذخایر جهان در رتبه هشتم قرار دارد.

   حمل دریایی سنگ‌آهن

   وی افزود: حمل دریایی سنگ‌آهن در سال گذشته میلادی حدود یک میلیارد و 500 میلیون تن برآورد شده که 33 درصد از تجارت دریایی جهان را به خود اختصاص داده است.

   صادرات سنگ آهن

   معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: تولید جهانی فولاد در سال 2018 بیش از یک میلیارد و 289 میلیون تن بود که 72 درصد آن به شیوه کوره بلند، 27 درصد آن به شیوه قوس الکتریکی و یک درصد آن سایر روش ها بوده است.

   سعدمحمدی اعلام کرد: میزان کل صادرات سنگ آهن دانه بندی، کنسانتره و گندله در سال 97، 17 میلیون تن بوده است.

   وی افزود: برای افق 1404 و دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد، نیازمند 162 میلیون تن ظرفیت برای تولید سنگ آهن هستیم، اما در این زمینه با کاستی هایی مواجه هستیم که در جهت رفع آن باید برنامه ریزی کرد.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.