X
   
 
  • کلید واژه ها: معدن -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
  • در آیین امضا تفاهمنامه بین ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن مطرح شد:

   هدایت سهمی از نقدینگی 1800 هزار میلیارد تومانی به سمت معدن و صنایع معدنی

   رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: آمارها حاکی است، 1800 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که هدایت بخشی از این رقم به بخش معدن و صنایع معدنی می تواند ارزش افزوده بالایی را نصیب سرمایه گذاران و کشور کند.

   به گزارش پایگاه خبری ایمیدرو، داریوش در مراسم امضا تفاهمنامه بین ایمیدرو و سازمان نظام نظام مهندسی معدن و بررسی راهکارهای جذب سرمایه گذاری در معدن، افزود: امروز اقتصاد کشور متلاطم است و با مشکلات جدی روبرو است و یکی از دلایل اصلی آن، وجود نقدینگی بالا در جامعه است.

   وی گفت: نقدینگی موجود به حدی بالا است که در هر بازاری (خودرو، طلا، سکه و ...) وارد شود، آثار مخربی را بر جای می گذارد.

   تعیین مشوق های سرمایه گذاری در اجرای نقشه راه

   رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: به طور حتم با بررسی راهکارهای موثر و جذاب برای سرمایه گذار، می توان این میزان نقدینگی را وارد بخش معدن وصنایع معدنی کرد.

   اسماعیلی با بیان اینکه یکی از بندهای نقشه راه معدن، جذب سرمایه گذار در این حوزه است، اعلام کرد: این حوزه ظرفیت جذب سرمایه ها را دارد و در برهه ای که نقشه راه در حال اجراست، تعیین مشوق برای جلب سرمایه گذاری ضروری است.

   تاکید مجلس بر حمایت از برنامه های توسعه ای

   اسماعیلی همچنین از تاکید مجلس بر ارایه راه کارهای توانمندسازی و توسعه معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: "لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین نمایندگان مجلس بر توسعه معدن و صنایع معدنی تاکید دارند و آمادگی خود را برای تصویب هرگونه قانون حمایتی و اثربخش اعلام کرده اند.

   امضا تفاهمنامه

   وی با اشاره به تفاهمنامه بین ایمیدر و سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: این تفاهمنامه در 3 بخش تنظیم شده که یکی از بخش های اصلی آن مقوله سرمایه گذاری است.

   بنابر این گزارش، پیش از ظهر امروز تفاهمنامه ای بین ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن ایران در 6 ماده به امضا رسید.

   ارایه ظرفیت های نظام مهندسی در پژوهش های کاربردی مورد نیاز ایمیدرو، ارایه موضوعات کاربردی در راستای نیازهای پژوهشی ایمیدرو و کمک به ارتقا مدیریت دانش و مدیریت فناوری در بخش معدن کشور از جمله مفاد این تفاهمنامه است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: