X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  • رئیس هیات عامل ایمیدرو

   خیز بخش معدن و صنایع معدنی برای جذب تسهیلات صندوق ضمانت صادرات

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه به دنبال استفاده حداکثری از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم گفت: تاکنون تمرکز این صندوق به سایر بخش های صنعتی بوده است اما این سازمان در تلاش برای جذب سهم بخش معدن و صنایع معدنی از تسهیلات صندوق است.

   به گزارش پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور افزود: خوشبختانه محصولات معدنی ما به 123کشور دنیا صادر می‌شود که این خود بخشی از مسیر را تسهیل کرده و هدف این سازمان را برای جذب منابع صندوق ضمانت صادرات را آسان می‌کند.

   فعال سازی 150 معدن کوچک
   وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به حمایت از معادن کوچک بیان کرد: ایجاد واحد سیار فرآوری در معادن کوچک،‌ یکی از دستاوردی این سازمان در حوزه تحقیقاتی بوده است. وی ادامه داد: امسال تصمیم بر آن است برای 150معدن کوچک بسته اجرایی تهیه و 50 معدن در 15 استان کشور را فعال کنیم.
   به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، با اجرای این رویه شاهد اشتغال زایی و ارزش افزوده در معادن کوچک خواهیم بود.

   تفاهمنامه همکاری با سازمان نظام مهندسی معدن
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره جلسه اخیر خود با سازمان نظام مهندسی معدن ایران، اظهار کرد: تفاهمنامه ای در3 بخش آموزشی، پژوهشی و سرمایه گذاری به امضا رسید که براساس آن، قرار بر این شد که در بخش آموزشی از خدمات سازمان نظام مهندسی معدن ایران در سراسر کشور استفاده کنیم.

   وی افزود: طبق مفاد این تفاهمنامه، بررسی راهکارهای جذب سرمایه در بخش تولید در شمار برنامه های این سازمان قرار دارد.

   منبع: عصر معدن

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: