X
   
 
  • کلید واژه ها: تیتانیوم -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  • در بازدید از طرح مطرح شد:

   رحمانی: موانع پیش روی "تیتانیوم کهنوج" را رفع می کنیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موانع پیش روی طرح تیتانیوم کهنوج را رفع می کنیم.
   به گزارش پایگاه خبر ایمیدرو، رضا رحمانی در جریان سفر به استان کرمان، ساعتی پیش از پروژه تیتانیوم دیدن کرد. وی در این برنامه اظهار داشت: مشکلاتی از نظر تامین مالی در مسیر طرح تیتانیوم کهنوج وجود دارد که باید جدی گرفته شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با مسئولان برگزار خواهد شد، قرار است موارد ضروری این طرح بررسی شود و در صورت امکان اصلاحاتی صورت گیرد به طوری که بتوان اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز را تامین کرد.

   وی در این بازدید، بر لزوم جذب سرمایه با هدف حل مشکلات اعتباری به ویژه بخش ارزی تاکید کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در ادامه بازدید، با کارکنان و کارگران طرح تیتانیوم کهنوج گفت و گو کرد.

   طرح تیتانیوم کهنوج از 2 بخش کنسانتره (با ظرفیت 130 هزار تن) و سرباره (با ظرفیت 70 هزار تن) تشکیل شده است.

   بازدید از معادن فاریاب

   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در بازدید از معادن فاریاب گفت: مردم باید وجود کارخانه ها و معادن کشور را به عینه لمس کنند.

   رضا رحمانی اظهار داشت: حقوق دولتی وصول شده از معادن باید با برنامه ریزی و به صورت قانونی در همان استان استفاده شود.

   وی افزود: باید فعالیت ها در مناطقی که معادن فعال است تمرکز یابد و اموری همچون گردش مالی، تامین تدارکات آنها و حتی جذب نیرو در خود همان منطقه صورت گیرد تا مردم تاثیر این فعالیت ها را در زندگی خود حس کنند.

   بی تاثیری شرایط جدید بر معدنکاران

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معدنکاران کشور انگیزه بالایی در جهت تحقق رونق تولید که فرموده مقام معظم رهبری نیز هست دارند و روی توسعه و قطع وابستگی بسیار جدی هستند. وی افزود: شرایط جدیدی که بر کشور عزیزمان تحمیل شده است نیز تاثیری روی فعالیت های معدنکاران ما نداشته و این عزیزان عزم خود را برای پیشبرد اهداف توسعه ای خود جزم کرده اند و ما نیز در این مسیر کنار آنها هستیم.

   رحمانی با بیان اینکه با بیان اینکه منطقه کرمان پتانسیل های بالای معدنی دارد، گفت: این معدن نیز با اشتغال حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر فعالیت دارد و تولیداتش مورد نیاز کشور است که اگر این تولیدات انجام نشود با صرف منابع ارزی، از خارج باید وارد شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت خودکفایی، اشتغال و توسعه مناطق را از برکات وجود معادن در کشور دانست و افزود: در این بازدیدها با مشکلات صنعتگران و معدنکاران کشور از نزدیک آشنا می شویم و موارد مطرح شده در این گونه سفرها برای بهبود وضعیت موجود و توسعه فعالیت های آتی بررسی می شود و تصمیمات لازم ابلاغ خواهد شد. وی بر ضرورت تسریع در تصمیم گیری ها تاکید کرد و افزود: برخی اختیارات در حوزه معادن به استان ها تفویص شده است، شورای معادن در همین استان هم فعال است و این تفویض در جهت تسریع در تصمیم گیری ها بوده است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: