سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: زغالسنگ -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  • حسین متصدی مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی امروز در بازدید خبرنگاران اعلام کرد:

   تولید کنسانتره البرز مرکزی با فعال شدن "گلیران" و "کردآباد" افزایش می یابد/ دستگاه های اسپیرال بومی سازی شده است

   مدیر عامل شرکت زغالسنگ البرز مرکزی گفت: تولید کنسانتره در این شرکت با تعیین تکلیف و فعال شدن معادن گلیران و کردآباد،‌ افزایش خواهد یافت.
   تولید کنسانتره البرز مرکزی با فعال شدن "گلیران" و "کردآباد" افزایش می یابد/ دستگاه های اسپیرال بومی سازی شده است

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حسین متصدی که ظهر امروز با خبرنگاران سخن می گفت، تصریح کرد: امسال برنامه تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره در البرز مرکزی طی امسال هدفگذاری شده است.

   وی گفت: رایزنی برای اخذ مجوز برنامه اکتشافی با ذخیره ۲۱ میلیون تنی در پهنه جدید البرز مرکزی انجام شده است.

   به گفته مدیر عامل شرکت البرز مرکزی،‌ ظرفیت تولید کنسانتره زغالسنگ البرز مرکزی، ۵۰۰ هزار تن است اما در حال حاضر با حدود ۲۰۰ هزار تن در مدار تولید قرار گرفته است.

   متصدی تاکید کرد: در صورت تعیین تکلیف معادن گلیران و کردآباد و فعال شدن آن، کارخانه با ظرفیت کامل فعالیت خواهد کرد.

   وی همچنین به برنامه بومی سازی در این شرکت اشاره کرد و گفت: بخشی از تجهیزات کارخانه زغال شویی بومی سازی شده است. متصدی خبر داد که دستگاه های اسپیرال (جدایش ثقلی) کارخانه در داخل کشور ساخته شده است.

   متصدی افزود: بخشی از تجهیزات جدید البرز مرکزی، توسط شرکت تهیه و تولید تامین شده است و در مرحله ترخیص از گمرک است.

   وی در مورد معادن کوچک اظهار داشت: لیستی از معادن کوچک در این منطقه تهیه شده است.

   مدیر عامل شرکت البرز مرکزی به وضعیت اشتغال در شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۵۰ نفر به طور مستقیم در کارخانه فعالیت می کنند. وی ادامه داد: به طور کلی در منطقه البرز مرکزی همراه با بخش خصوصی، ۵ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

   وی خاطر نشان کرد: با توجه به اجرایی شدن فرمول جدید قیمت گذاری کنسانتره زغالسنگ از ابتدای آذر ماه سال گذشته و افزایش درآمد ۴۰ درصدی فعالان زغال، وضعیت درآمدزایی این حوزه بهتر شده است.

   متصدی، میزان ذخیره زغالسنگ در پهنه البرز مرکزی را 200 میلیون تن اعلام کرد. وی افزود: ذخیره قطعی معادن گلیران و کردآباد به ترتیب ۵۷ و ۲۱ میلیون تن است.

   وی همچنین به موضوع بهداشت،‌ ایمنی، محیط زیست و انرژی اشاره کرد و گفت: البرز مرکزی در حوزه HSEE بهترین عملکرد را از خود به جای گذاشته است. حوادث اخیر در منطقه، مربوط به مجموعه های بخش خصوصی بود.


   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.