X
   
 
  • کلید واژه ها: معادن -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • رئیس هیات عامل ایمیدرو:

   شرکت کنسرسیوم توسعه فولاد منطقه خلیج فارس پاییز امسال تاسیس می شود/ مدیریت ارز کشور با فراگیر شدن نهضت ساخت داخل

   رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: شرکت کنسرسیوم توسعه فولاد تا سقف 20 میلیون تن در منطقه خلیج فارس طی پاییز امسال تاسیس می شود.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در بازدید از نمایشگاه " فرصت های ساخت داخل و رونق تولید" افزود: تفاهمنامه تشکیل کنسرسیوم توسعه فولاد تا سقف ۲۰ میلیون تن به امضا رسیده است.

   وی افزود: ایمیدرو تامین مالی زیرساخت های این طرح را به عهده گرفته است و 7 مجموعه معدنی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این پروژه ملی اعلام کرده اند.

   نهضت تولید داخل و مدیریت ارز

   رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حمایت دولت از بومی سازی تجهیزات صنعت و معدن اظهار کرد: رونق ساخت داخل تجهیزات معدن، مدیریت هرچه بهتر ارز کشور را به همراه خواهد داشت.

   غریب پور ادامه داد: به دنبال بومی سازی تجهیزات معدن و صنایع معدنی هستیم که ظرفیت ساخت آن در داخل وجود دارد.

   وی تاکید کرد: این نمایشگاه فرصتی است تا شرکت ها تجارب خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

   شناسایی معادن کوچک

   وی احیا معادن کوچک و متوسط را از اولویت های ایمیدرو طی امسال خواند و اظهار کرد: ایمیدرو برنامه های مرتبط با زیرساخت، بازار و تامین سرمایه معادن کوچک را در دستور کار دارد.

   غریب پور ادامه داد: فاز شناسایی معادن کوچک در کشور آغاز شده است.

   سرمایه گذاری برای توسعه از محل سود

   رئیس هیات ایمیدرو با اشاره به استراتژی این سازمان در ایفای نقش مسئولیت های توسعه ای گفت: درآمدهای ایمیدرو از محل سود، دوباره در این حوزه سرمایه گذاری خواهد شد. وی تاکید کرد: سود شرکت ها متمرکز بر سرمایه گذاری شود.

   بنابر این گزارش، رئیس هیات عامل ایمیدرو همراه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان بازرسی کشور علاوه بر بازدید از نمایشگاه، از غرفه شرکت های چادرملو، مبارکه، گل گهر و فولاد خراسان دیدن کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: