X
   
 
  • کلید واژه ها: صادرات سنگ آهن -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  • وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   صادرات سنگ آهن در سال 97، یک سوم شد/ امسال 10هزار میلیارد تومان طرح افتتاح می شود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات سنگ آهن در سال 97 نسبت به سه سال گذشته، یک سوم شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رضا رحمانی در حاشیه مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سه سال قبل، 23 میلیون تن صادرات سنگ آهن داشتیم و سال 97 این رقم به کمتر از 8 میلیون تن رسید.

   وی افزود: این روند نزولی صادرات و کاهش خام فروشی نشان می دهد که سنگ آهن به واحدهای داخلی ارسال و از آن ارزش افزوده تولید می شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره موضع وضع تعرفه 25 درصدی صادرات مواد معدنی، تصریح کرد: در بررسی این موضوع، تلاش شد هم نیازهای داخلی را ببینیم و هم از خام فروشی جلوگیری کنیم.

   وی ادامه داد: این تصمیم قابلیت دفاع دارد و یک طرفه دیده نشده است. هر کجا که مشاهده کنیم نیاز داخل وجود ندارد تعرفه را اصلاح می کنیم.

   رحمانی خاطرنشان کرد: اقدامات مهمی طی سال جاری در بخش معدن از جمله اکتشاف، تجهیز و نوسازی معادن و بهره برداری از معادن انجام می شود. رحمانی گفت: (در سال جاری) طرح هایی به ارزش حدود 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و آماده افتتاح است.

   وی ادامه داد: در حوزه فلزات استراتژیک (فولاد، آلومینیوم و مس) و غیر فلزی اقدامات مهمی برداشته شده است و معتقدیم معدن ظرفیت بالایی برای جایگزینی نفت در اقتصاد دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: