سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: فولاد -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
  • مدیرعامل شرکت ملی فولاد خبر از نصب غول تجهیزات فولاد قائنات خبر داد:

   نصب کوره 140 تنی فولادسازی مجتمع قائنات

   مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از نصب موفقیت آمیز کوره اصلی طرح فولادسازی قائنات خبرداد.
   نصب کوره 140 تنی فولادسازی مجتمع قائنات

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امیرحسین نادری با اعلام این خبرافزود: نصب کوره فولادسازی که درمدت دوهفته درقائنات صورت گرفت را می توان یک کار بزرگ فنی ومهندسی قلمداد کرد که با توان متخصصان داخلی به سرانجام رسیده است. وی ابراز امیدواری کرد که پیمانکاران هرچه سریعتر عملیات نصب سایر تجهیزات را نیز به پایان برسانند تا درآینده ای نزدیک این طرح به بهره برداری برسد.

   مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در خصوص کوره نصب شده اظهارداشت: این کوره ذوب ۱۴۰تنی است و برای تولید سالانه ۸۰۰هزارتن ذوب مورد استفاده قرارخواهد گرفت.
   نادری خاطرنشان ساخت: پیمانکاران ومشاوران طرح با توجه به اهمیت این پروژه متعهد شدند تا عقب ماندگی های گذشته را جبران کنند و در یک اقدام جهادی، نصب تجهیزات واحد فولادسازی قائنات را به پایان برسانند.
   علی همت، رئیس هیئت مدیره شرکت ملی فولاد ایران نیز اظهارداشت: نصب کوره مدت ها به دلایل مختلف معطل مانده بود و جا دارد که از متخصصان داخلی که این کار بزرگ را به سرانجام رساندند تشکر کنم.
   اسحاقی نماینده مردم قائنات نیز طی سخنان کوتاهی اظهارداشت: به نمایندگی ازمردم منطقه ازمدیریت ارشد شرکت ملی فولاد ایران که باجدیت به دنبال اتمام این طرح هستند تشکرو قدردانی می کنم وخرسندم که امروز شاهد نصب یکی ازمهمترین بخش های واحد فولادسازی قائنات هستیم.

   فخرآبادی مدیرمجتمع فولادقائنات نیز درخصوص مشخصات فنی وکارکرد کوره نصب شده گفت: کوره قوس الکتریکی نصب شده تامین کننده ۱۴۰تن مذاب برای واحد ریخته گری بیلت است که انتقال مذاب از کوره به تاندیش ها و ماشین ریخته گری بیلت توسط پاتیل و جرثقیل ذوب صورت می گیرد.
   وی همچنین افزود: نقش کوره قوس الکتریکی، آماده سازی مذاب با استفاده ازآهن اسفنجی و قراضه فولادی است که با ایجاد جریان بسیار قدرتمند الکتریسیته وانرژی گرمایی بالا،عملیات تهیه مذاب اولیه را انجام می دهد و پس از فراوری مذاب و مراحل کوره پاتیلی، وارد بخش ریخته گری بیلت می شود.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.