سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  • سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو برای احداث آزادراه لامرد به پارسیان/نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی: سرمایه گذاری و اقدام توسعه ای ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه

   برنامه احداث آزادراه لامرد – پارسیان با سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو(سهم 50 درصدی) و مشارکت سایر سرمایه گذاران(وزارت راه وشهرسازی و شستا)، در جنوب غرب کشور عملیاتی می شود.
   سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو برای احداث آزادراه لامرد به پارسیان/نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی: سرمایه گذاری و اقدام توسعه ای ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، پانزدهم اسفند ماه سال 91 کلنگ احداث بزرگراه لامرد پارسیان استان هرمزگان نیز به زمین زده شد و تکمیل پروژه فوق در آن برهه زمانی به سرانجام نرسید.
   اکنون پس از سال ها با اهتمام به وجود آمده در احداث این پروژه و معرفی سرمایه گذاران، عملیات اجرایی این کریدور آغاز خواهد می شود.
   بزرگراه در حال ساخت لامرد پارسیان هرمزگان علاوه بر اینکه فارس را به دریا نزدیک‌تر و وصل می‌‌کند به‌ عنوان یک مسیر استراتژیک ملی نیز محسوب می‌شود.
   این جاده به طول ۴۰ کیلومتر یک از طرح های مهم ایمیدرو در حوزه زیرساخت است که وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات عامل ایمیدرو در اجرای آن مصمم هستند.
   همچنین احداث این آزادراه یک از پروژه های مهم دولت دوزادهم محسوب می شود و مورد تاکید رئیس دولت است. پیش از این دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه لامرد، اعلام کرده بود: وزیر راه و شهرسازی قول دادند عملیات اجرایی آزادراه لامرد به پارسیان را نیز به زودی و در ماههای آینده آغاز کنند که تحول بسیار خوبی برای استان و منطقه پارسیان و لامرد خواهد بود.
   نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی:
   سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو در پروژه لامرد – پارسیان/سرمایه گذاری و اقدام توسعه ای ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه

   رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی از اقدامات راهبردی ایمیدرو در شکستن یخ توقف آزادراه لامرد – پارسیان تمجید کرد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، دکتر سیدموسی موسوی در دیدار با رییس هیأت عامل ایمیدرو ضمن تقدیر از تصمیم راهبردی این سازمان به‌منظور احداث آزادراه لامرد – پارسیان اعلام کرد: این محور استراتژیک که کریدور ارتباطی جدید جنوب غرب کشور به سمت مرکز به شمار رفته و استان فارس را به آب های آزاد متصل می‌کند، به دلیل عدم تأمین منابع مالی چندین سال است که متوقف شده بود.
   وی گفت: خوشبختانه با هماهنگی‌های بعمل‌آمده بین مجموعه‌های ایمیدرو، وزارت راه و شستا که عهده‌دار تأمین مالی این پروژه شدند، احداث این مسیر استراتژیک از سر گرفته خواهد شد.
   عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: جاده فوق حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است که در صادرات محصول و واردات تجهیزات و مواد اولیه نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا خواهد کرد.
   نماینده مردم لامرد و مهر در خانه ملت معتقد است احداث جاده‌های شریانی زیرساخت توسعه در هر منطقه‌ای به شمار رفته و اجرای محور یادشده سبب عمران، آبادانی و شکوفایی ظرفیت‌های جنوب غرب کشور و استان های فارس و هرمزگان خواهد شد.
   موسوی خاطرنشان کرد: به دلیل استقرار آلومینیوم جنوب و سایر صنایع منطقه ازجمله پالایشگاه پارسیان، اتان‌زدایی و ...، احداث این مسیر موجب کاهش هزینه‌های سوخت و صادرات و واردات شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
   نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه محور لامرد - پارسیان یک پروژه استراتژیک و بسیار تعیین‌کننده است، گفت: ایمیدرو با دید کلان و راهبردی به این پروژه ورود کرد و اجرای آن باعث می‌شود فاصله لامرد تا دریا به ۴۰ کیلومتر کاهش یابد که نقشی مهم در جلب نظر سایر سرمایه‌گذاران جهت حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد خواهد داشت.
   وی افزود: سرمایه‌گذاری ایمیدرو در ساخت این پروژه ملی، نقطه عطف شکستن یخ توقف آزادراه مذکور شد و طی نشست با وزیر راه، معاون وزیر صنعت و سایر مسئولان مرتبط، مقرر شد ایمیدرو با تأمین 50 درصد هزینه، وزارت راه و شهرسازی 30 درصد و شستا با 20 درصد سرمایه‌گذاری، این پروژه را اجرا کنند.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.