سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: فولاد -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
  • در نخستین جلسه پایش طرح 10 میلیون تنی فولاد در منطقه خلیج فارس مطرح شد:

   نعیمی خبر داد: تشکیل شرکت سرمایه گذار پروژه 10 میلیون تنی فولاد در منطقه خلیج فارس/ شرکت جدید، ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس را از 4 میلیون به 10 میلیون تن ارتقا می دهد

   قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو خبر داد: شرکت توسعه ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس تا 10 میلیون تن ایجاد شده است. نعیمی تاکید کرد: این شرکت با حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی تشکیل شده است.
   نعیمی خبر داد: تشکیل شرکت سرمایه گذار پروژه 10 میلیون تنی فولاد در منطقه خلیج فارس/ شرکت جدید، ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس را از 4 میلیون به 10 میلیون تن ارتقا می دهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی که در نخستین جلسه پایش طرح 10 میلیون تنی فولاد در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سخن می گفت، پس از ارایه گزارش مشاور طرح جامع فولاد تصریح کرد: شرکت فوق با سرمایه گذاری گل گهر، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد قشم، فولاد هرمزگان، گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش و ایمیدرو فعالیت می کند.

   وی با تاکید بر اینکه سهم آورده ایمیدرو در قالب زمین پروژه ارایه می شود، گفت: سهم هر یک از شرکا در این پروژه نیز مشخص شده است.

   این عضو هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات مختلف و پیگیری های انجام شده،‌ اکنون موضوع شکل گیری چنین کنسرسیومی برطرف شده و با نهایی شدن انتخاب مشاور، در حال بررسی موارد مربوط به اقدامات زودهنگام پروژه (Early Work) هستیم.

   نعیمی با یادآوری اینکه هم اینک ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس 4 میلیون است، گفت: طبق طرح کلانی که پیش رو داریم 6 میلیون تن ظرفیت جدید تولید در این منطقه ایجاد خواهد شد.

   قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه با تشکیل شرکت سرمایه گذار پروژه فوق، از این پس شاهد یکپارچگی و همسویی بیشتر در سیاست های توسعه فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس می شویم، اظهار داشت: در حال حاضر دغدغه ما انتخاب نوع محصولی است که در این پروژه تولید خواهد شد به گونه ای که بیشترین نفع و ارزش افزوده را برای صنعت فولاد و اقتصاد کشور داشته باشد.

   وی خطاب به مشاور طرح جامع فولاد گفت: تا نیمه آبان ماه، گزارش مربوط به گزینه نهایی محصول تولیدی ارایه شود. وی تاکید کرد: "نوع تکنولوژی" و "مقیاس تولید برابر با استانداردهای روز"، از مشخصه هایی است که ایمیدرو به عنوان راهبر و نهاد حاکمیتی خواهان آن است.

   در این نشست، مجری طرح گزارشی از اقدامات انجام شده در مطالعات اهداف طرح، اخذ مجوزها،‌ دریافت پیشنهاد سرمایه گذاران و تعیین زمین مورد نیاز طرح ارایه کرد و به بحث و بررسی گذاشته شد. علاوه بر این گزینه های مربوط به نوع محصول تولیدی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آتی جمع بندی نهایی ارایه شود.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: