دوشنبه،29 بهمن 1397
  
20:56:11
        
  •    
    
    •  
     کد: 517
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
     تعداد بازدید: 6205

     ایمیدرو بهره برداری از توده های معدنی گل گهر 5 و 6 را به بخش خصوصی واگذار می کند

     ایمیدرو بهره برداری از توده های معدنی 5 و 6 معدن سنگ آهن گل گهر را در قالب «مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش» به بخش خصوصی واگذار می کند.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ این برنامه در راستای اصل 44 قانون اساسی،‌ سیاست های خصوصی سازی و اهداف کلان دولت، به منظور استفاده از توان بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور صورت می گیرد.
     شرکت های متقاضی که دارای سابقه فعالیت در زنجیره فولاد هستند ‌و از توانمندی فنی و مالی لازم برخوردارند در اولویت قرار دارند.
     معدن گل گهر در حال حاضر مشتمل بر 6 توده معدنی است که به عنوان یکی از بزرگ ترین معادن سنگ آهن کشور محسوب می شود. این معدن در 50 کیلومتری جنوب شرق سیرجان در استان کرمان واقع شده است و میزان ذخیره توده های 5 و 6 گل گهر به ترتیب به حدود 25 میلیون و 71 میلیون تن می رسد.
     هدف از برگزاری این مزایده، تامین سنگ آهن مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور در راستای برنامه های تدوین شده چشم انداز توسعه کشور است از همین رو اجرای چنین طرحی با توجه به تسریع در عملیات اجرایی توده های مذکور گامی در جهت تامین اهداف کلان این بخش به شمار می آید.
     قرار است مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش توده های گل گهر 5 و 6 در مرداد ماه جاری برگزار شود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: