دوشنبه،29 بهمن 1397
  
21:07:09
        
  •    
    
    •  
     کد: 575
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
     تعداد بازدید: 4017
     طرح های معدن و صنایع معدنی که در سال های قبل متوقف شده بود، در یک سال گذشته با مشارکت بخش خصوصی فعال شده است.

     حمایت های ویژه دولت از بخش معدن و صنایع معدنی

     رییس جمهوری گفت: برای توسعه وخروج از رکود و همچنین ایجاد فرصت های شغلی جدید ، بخش معدن و صنایع معدنی از حمایت های ویژه دولت برخوردار خواهد شد.


     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت افزود: بخش معدن برای دولت اهمیت زیادی دارد وبه همبن سبب از توسعه سرمایه گذاری در این بخش و فعالتر شدن حوزه معدن و صنایع معدنی استقبال می کند.
     وی ادامه داد: دولت پیشنهادات و نظرات مرتبط با توسعه فعالیت های حوزه معدن و صنایع معدنی را مورد حمایت ویژه قرار خواهد داد .
     اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نیز از کمیسیون اقتصادی دولت خواست توجه ویژه ای به تقاضاهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) داشته باشد و راهکارهای قانونی برای حمایت از بخش معدن و صنایع معدنی را به هیات وزیران ارائه دهد.
     محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت بخش معدن ارائه کرد و گفت: در حال حاضر 5400 معدن فعال در کشور داریم که 130 هزار نفر در این بخش شاغل هستند و میزان استخراج معادن نیز در سال 92 به بیش از 420 میلیون تن رسیده است.
     نعمت زاده با اشاره به اهمیت بخش معدن افزود: با برنامه ریزی های ایمیدرو برای اکتشاف 200 هزار کیلومتر مربع از اوایل بهمن ماه گذشته فعالیت های اکتشاف معادن در شرق کشور بویژه استان های خراسان و سیستان و بلوچستان آغاز شده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری 100 هزار کیلومتر و تا پایان سال آینده 200 هزار کیلومتر کار اکتشاف معادن انجام شود که این میزان دو برابر تاریخ اکتشاف معادن در کشور است.
     وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گزارشی از آمار تولیدات صنایع معدنی ارائه کرد و گفت: تولید فولاد خام در سال 92 به بیش از 15 میلیون و 700 هزار تن ، مس کاتد 190 هزار تن، شمش آلومینیوم 300 هزار تن، سیمان 70 میلیون تن و کاشی و سرامیک به بیش از 300 هزار تن رسید.
     نعمت زاده افزود: همچنین میزان صادرات فولاد در سال 92 به یک میلیون و 500 هزار تن رسید که رقم مطلوبی نیست و باید افزایش یابد.
     نعمت زاده با ارائه گزارشی از نقش بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد ، از دولت خواست نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد مقاومتی و همچنین برنامه خروج از رکود دولت مورد توجه قرار گیرد.
     دکتر مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت بخش معدن و صنایع معدنی و مشارکت بخش خصوصی برای فعال شدن در حوزه اکتشاف در استان های خراسان و سیستان و بلوچستان ارائه کرد.
     کرباسیان همچنین با اعلام برنامه های آینده ایمیدرو اظهار داشت: طرح های معدن و صنایع معدنی که در سال های قبل متوقف شده بود، در یک سال گذشته با مشارکت بخش خصوصی فعال شده است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: