دوشنبه،29 بهمن 1397
  
20:57:44
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : گل گهر -
      
     کد: 1012
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
     تعداد بازدید: 3339

     سرمایه گذاری گل گهر 5 به کنسرسیومی از بخش خصوصی رسید

     یک کنسرسیوم از بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار، برنده فراخوان برای بهره برداری از معدن گل گهر 5 معرفی شد. این اقدام در چارچوب سیاست های جدید برای استفاده از توان مالی و تخصصی بخش خصوصی در توسعه معادن کشور صورت گرفته است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ شرکت های گسترش صنایع و معادن ماهان،‌ راهسازی و معدنی مبین،‌ سرمایه گذاری آتیه صبا و فاطر گستران جنوب که در قالب کنسرسیوم در این مزایده حضور داشته اند توانستند از بین کنسرسیوم های دیگر با کسب بالاترین امتیاز، به عنوان برنده مزایده بسته سرمایه گذاری این معدن انتخاب شوند. هدف ایمیدرو از برگزاری مزایده فوق،‌ تامین سرمایه و بهره برداری از معدن شماره 5 سنگ آهن گل گهر است که در قالب « عملیات استخراج و فروش» به بخش خصوصی واگذار شد.

     پیش از این کنسرسیومی دیگر از شرکت های خصوصی توانسته بودند در همین قالب، سرمایه گذاری معدن گل گهر 6 را در اختیار بگیرند.
     واگذاری عملیات «استخراج و فروش» معادن در راستای سیاست های اجرایی اصل 44 قانون اساسی،‌ سیاست های خصوصی سازی و اهداف کلان دولت، پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از توان بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور صورت می گیرد.

     شرکت های حاضر در این کنسرسیوم که از تجربه فعالیت های معدنی برخوردارند توانستند بالاترین امتیاز فنی و مالی را در بین سایر متقاضیان کسب کنند.
     معدن گل گهر در حال حاضر مشتمل بر 6 توده معدنی است که به عنوان یکی از بزرگ ترین معادن سنگ آهن کشور محسوب می شود. این معدن در 50 کیلومتری جنوب شرق سیرجان در استان کرمان واقع شده است و میزان ذخیره توده 5 گل گهر به 25 میلیون تن می رسد.
     هدف از برگزاری این مزایده، تامین سنگ آهن مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور در راستای برنامه های تدوین شده چشم انداز توسعه کشور است از همین رو اجرای چنین طرحی با توجه به تسریع در عملیات اجرایی توده های مذکور گامی در جهت تامین اهداف کلان این بخش به شمار می آید.
      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: