X
   
 
  • اخبار رسانه ها
   بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن
   مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۳  
   مرور کارنامه شرکت‌های معدنی بورس و برنامه سرمایه‌گذاری
   بررسی فروش شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی در چهار ماهه امسال رقم ۷۰.۶ هزار میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که رشد ۳۲ درصدی سالانه را ثبت کرد که زمینه‌ای برای توسعه سرمایه‌گذاری است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۱  
   نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال/ با تامین نقدینگی و توسعه صادرات به رکوردهای بالاتر تولید خواهیم رسید
   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «جهش تولید باید در سفره مردم بنشیند» که بخشی از آن با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام محقق می‌شود، زیرا با تکمیل هر پروژه، اشتغال پایدار ایجاد شده و درآمد آن بر سر سفره کارگران می‌آید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۰  
   رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سال
   مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان "برای اولین بار بعد از ۵۵سال توانستیم از ظرفیت واحدهای لوله‌سازی در جهت تولید لوله‌های جریانیِ صنعت نفت استفاده کنیم"، گفت: هفته آینده اولین قرارداد منعقد و کشور در تأمین این نوع محصول بی‌نیاز می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱  
   تحقق جهش تولید نیازمند نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی
   تهران-ایرنا- بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که امسال رشد ۳۰ درصدی برای استخراج از پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال برنامه‌ریزی شده، اما اینکه تحقق این هدف با ماشین‌آلات ۳۰ تا ۴۰ ساله چه میزان قابل تحقق باشد، حال تامل دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱  
   سنگ‌های گرانبها، عرصه‌ای برای خودنمایی گوهرهای ایران ‌زمین
   آمارهای رسمی گویای آن است که ایران همواره در بین کشورهای شاخص جهان از لحاظ ذخایر معدنی قرار داشته، اما یکی از کلیدی‌ترین بخش‌هایی که در سال‌های گذشته مغفول مانده، عرصه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی بوده که اکنون فرصت خودنمایی یافته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۳/۳۰  
   ایران در صدر تولید و صادرات فولاد خاورمیانه
   صنعت فولاد کشور با سابقه بیش از نیم قرن، امروز در بین رقبا در خاورمیانه از نظر تولید و صادرات حرف اول را می‌زند و انتظار می‌رود تا ۱۴۰۴ از سطح دهم جهانی هم با ارتقای جایگاه به رده هفتم برسد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۲/۱۹  
   گزارشی از جزئیات تجارت خارجی معدن و صنایع معدنی
   بررسی وضعیت تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی و جزئیات آن،‌ گزارشی است که خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بدان پرداخته است. تا پایان سال 97 سهم این بخش از تجارت خارجی کشور به 21 درصد رسید که در سال 98 این رقم افزایش یافت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۱۰/۱۴  
   سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری ایران برای تولید آلومینیوم
   شکل‌گیری نخستین کارخانه صنعت آلومینیوم ایران قدمتی نزدیک به پنج دهه در کارنامه دارد و از سال ۱۳۵۱ خطوط تولید شمش در کارخانه ایرالکو راه‌اندازی شد و این مجموعه سالها به فعالیت خود ادامه داد تا در دوران جمهوری اسلامی ( ۱۳۶۹ ) کارخانه‌های المهدی و سپس هرمزال ( ۱۳۸۵) وارد مدار تولید شدند، اما اکنون سخن از سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در کارخانه آلومینیوم جنوب برای دستیابی به ظرفیت میلیونی به میان آمده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۸/۱۸  
   تولید آلومینیوم در ایران به ۱.۳ میلیون تن خواهد رسید
   مدیرعامل سابق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از افزایش تولید آلومینیوم ایران به ۱.۳ میلیون تن خبر داد و گفت: سرانه مصرف آلومنیوم در دنیا رو به افزایش است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳