سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار رسانه ها
   غریب پور: رویکردهای جدید ایمیدرو برای توسعه، بنیادی است،‌ سلیقه ای نیست در راس نظام، اراده ای برای فعال سازی توانمندی حوزه معدن ایجاد شده است
   رییس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گو با رادیو گفت و گو تاکید کرد: رویکردهایی که ایمیدرو طی سال های اخیر برای فعال سازی ظرفیت های معدن در اقتصاد، در پیش گرفته بنیادی است و اینگونه نیست که با تغییر دولت ها،‌ شرایط دگرگون شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۶/۱۰  
   سنگ‌های نیمه‌قیمتی، رشد صادرات و افزایش اشتغال
   متخصص سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی معتقد است: تجارت سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، یکی از پر سودترین تجارت‌های دنیا است؛ به طوری که بخش مهمی از اقتصاد کشورهای آفریقای جنوبی، میانمار، تایلند، چین، هند را تشکیل می‌دهد و ایران نیز با تکیه براین صنعت، می‌تواند ضمن ارزآوری از افزایش اشتغال نیز برخوردار شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۶/۰۶  
   سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو برای احداث آزادراه لامرد به پارسیان/نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی: سرمایه گذاری و اقدام توسعه ای ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه
   برنامه احداث آزادراه لامرد – پارسیان با سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو(سهم 50 درصدی) و مشارکت سایر سرمایه گذاران(وزارت راه وشهرسازی و شستا)، در جنوب غرب کشور عملیاتی می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۶/۰۱  
   بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن
   مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۳  
   مرور کارنامه شرکت‌های معدنی بورس و برنامه سرمایه‌گذاری
   بررسی فروش شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی در چهار ماهه امسال رقم ۷۰.۶ هزار میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که رشد ۳۲ درصدی سالانه را ثبت کرد که زمینه‌ای برای توسعه سرمایه‌گذاری است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۱  
   نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال/ با تامین نقدینگی و توسعه صادرات به رکوردهای بالاتر تولید خواهیم رسید
   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «جهش تولید باید در سفره مردم بنشیند» که بخشی از آن با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام محقق می‌شود، زیرا با تکمیل هر پروژه، اشتغال پایدار ایجاد شده و درآمد آن بر سر سفره کارگران می‌آید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۰  
   رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سال
   مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان "برای اولین بار بعد از ۵۵سال توانستیم از ظرفیت واحدهای لوله‌سازی در جهت تولید لوله‌های جریانیِ صنعت نفت استفاده کنیم"، گفت: هفته آینده اولین قرارداد منعقد و کشور در تأمین این نوع محصول بی‌نیاز می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱  
   تحقق جهش تولید نیازمند نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی
   تهران-ایرنا- بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که امسال رشد ۳۰ درصدی برای استخراج از پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال برنامه‌ریزی شده، اما اینکه تحقق این هدف با ماشین‌آلات ۳۰ تا ۴۰ ساله چه میزان قابل تحقق باشد، حال تامل دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱  
   سنگ‌های گرانبها، عرصه‌ای برای خودنمایی گوهرهای ایران ‌زمین
   آمارهای رسمی گویای آن است که ایران همواره در بین کشورهای شاخص جهان از لحاظ ذخایر معدنی قرار داشته، اما یکی از کلیدی‌ترین بخش‌هایی که در سال‌های گذشته مغفول مانده، عرصه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی بوده که اکنون فرصت خودنمایی یافته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۳/۳۰  
   ایران در صدر تولید و صادرات فولاد خاورمیانه
   صنعت فولاد کشور با سابقه بیش از نیم قرن، امروز در بین رقبا در خاورمیانه از نظر تولید و صادرات حرف اول را می‌زند و انتظار می‌رود تا ۱۴۰۴ از سطح دهم جهانی هم با ارتقای جایگاه به رده هفتم برسد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۲/۱۹