سال جهش تولید
X
   
 
  • گفتگو و مصاحبه
   غریب پور: رویکردهای جدید ایمیدرو برای توسعه، بنیادی است،‌ سلیقه ای نیست
   در راس نظام، اراده ای برای فعال سازی توانمندی حوزه معدن ایجاد شده است
   رییس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گو با رادیو گفت و گو تاکید کرد: رویکردهایی که ایمیدرو طی سال های اخیر برای فعال سازی ظرفیت های معدن در اقتصاد، در پیش گرفته بنیادی است و اینگونه نیست که با تغییر دولت ها،‌ شرایط دگرگون شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۶/۱۰  
   ورود ایمیدرو و بخش خصوصی به طراحی و ساخت ماشین آلات معدنی/ برنامه صرفه جویی حدود یک میلیارد دلاری با بومی سازی معدن و صنایع معدنی طی امسال
   مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی اعلام کرد: این سازمان از سال گذشته به حوزه طراحی و ساخت ماشین آلات معدنی ورود پیدا کرده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۵/۲۹  
   اندونزی محدودیت صادراتی گذاشت؛‌ تولید جهانی نیکل کاهش می یابد
   محدودیت های صادرات سنگ نیکل در اندونزی رشد تولید جهانی این ماده معدنی را طی سال 2020 میلادی کاهش می دهد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۸/۰۷  
   نباید از FATF بترسیم | معدن و صنایع معدنی کمترین ضربه‌پذیری را از تحریم‌ها خواهند داشت
   دولت آمریکا اواسط اردیبهشت‌ماه در خصوص اعلام مواضع خود درباره برجام، خروج خود از این تفاهم‌نامه را اعلام کرد؛ تفاهم‌نامه‌ای که تمام سازمان‌های بین‌المللی مفاد آن را تایید کرده و امضای کشورهای صاحب قدرت اروپایی پای آن خورده بود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۳/۱۹  
   نیاز به تکمیل زنجیره ارزش جهانی در برنامه چشم انداز
   مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو تاکید کرد: برای توسعه برنامه چشم انداز، نیاز به تکمیل زنجیره ارزش جهانی خواهیم داشت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲  
   بهبود بازار فولاد طی سال های آینده
   بر اساس شواهد موجود، قیمت‌های جهانی روند کاهشی قابل توجه ای نخواهد داشت از این رو بهبود بازار فولاد را تا 3 سال آینده شاهد خواهیم بود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰  
   باید ها و نباید های صنعت فولاد کشور
   صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد، به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰  
   مزیت معادن سنگ آهن رو به کاهش می رود

   دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد، معتقد است: با توجه به اینکه چرخه تولید فولاد به سمت قراضه می رود مزیت معادن سنگ آهن کاهش می یابد. این روند، عملا این هشدار را به ما می دهد که هر چه بیشتر بتوانیم معادن را مصرف کنیم از فرصت استفاده کرده ایم.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۰  
   ایمیدرو همیشه یاری رسان بخش خصوصی بوده است
   با توجه به رکود حاکم و لزوم گسترش زمینه‌های صادرات در سیستم اقتصادی کشور، توجه به پتانسیل‌های موجود در این زمینه بسیار مهم و جدی به‌نظر می‌رسد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۱/۱۱  
   باید ها و نباید های صنعت فولاد کشور
   صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد، به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۷/۰۱/۰۸