سال جهش تولید
X
   
 
  • گفتگو و مصاحبه
   برجام، گره مذاکرات معدنی را باز کرد
   هرچند در طول دهه های گذشته ایران به عنوان کشوری شناخته می شده که در ذخایر نفت و گاز جزو اولین ها در جهان به شمار می رفته است، اما با پیشرفت فناوری های روز و در عین حال، روند رو به افزایش این تقاضا در میان واحدهای صنعتی و معدنی، معادن کشور تا حدودی توانستند جایگاه خود را بیش از هر زمان دیگری ارتقا دهند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۵/۱۷  
   آماده واگذاری سهم ایمیدرو به بخش خصوصی در طرح های توسعه ای هستیم
   رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: چنانچه فعالان بخش خصوصی آماده حضور در طرح های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی باشند، سهم ایمیدرو را در همه مذاکرات کم می‌کنیم و حتی اجازه می‌دهیم، این شرکت‌ها در مذاکرات جایگزین شوند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۵/۱۶  
   فعالیت هلدینگ فولادی ایران اروپا با مدل جدید
   هلدینگ جدید فولاد که بر اساس همکاری جدید ایران و اروپا شکل گرفته،‌‌ برای نخستین بار با مدل جدید و در یک منطقه آزاد فعالیت می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ این برنامه ای است که رییس هیات عامل ایمیدرو از آن خبر داد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۱۱/۱۴  
   دولت و چالش اجماع در اجرای اهداف توسعه‌ای
   هر چند این روزها جو رسانه‌ای بیشتر متاثر از برجام و پسابرجام است، اما ارائه پیش‌نویس برنامه ششم توسعه را می‌توان دیگر رویداد مهم کشور دانست.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۱۰/۲۱  
   دست‌اندازهای سیاسی در مسیر نقشه راه فولاد
   نقشه بزرگی از ایران به دیوار اتاقی در طبقه دوازدهم ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی آویخته است. با یک نگاه به نقشه، واحدهای تولیدکننده فولاد که در بخش‌های مرکزی با رنگ‌های قرمز، سبز و زرد مشخص شده‌اند جلب توجه و این سوال را مطرح می‌کنند که چرا تعداد واحدهای فولادساز درمناطقی چنین کم‌آب زیاد است؟ محو نقشه هستم و واحدهای فولادی فراوانی که در سراسر کشور از شمال گرفته تا مرکز ایران و جنوب پراکنده هستند و به کارگران بی‌شماری فکر می‌کنم که در خطوط تولید زنجیره فولاد که حالا با حداقل ظرفیت کار می‌کنند، مشغول به تبدیل سنگ آهن به فولاد هستند. در همین حال رئیس هیات عامل ایمیدرو وارد اتاق می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۹/۱۵  
   رییس هیات عامل ایمیدرو: نهایی شدن امضای یادداشت تفاهم با 4 شرکت اروپایی به ارزش 6.5 میلیارد یورو
   بازار محصولات فولادی این روزها مانند سایر حوزه ها در رکود به سر می برد. این بخش برای اینکه از شرایط فعلی خارج شود تنها امیدش به حوزه مسکن و اجرای پروژه های عمرانی است اما از آنجا که دولت به علت کاهش قیمت نفت پولی ندارد که برای تسهیلات بانکی و اجرای پروژههای عمرانی اختصاص دهد، این بخش چشم انتظار مانده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۸/۲۸  
   داستان شکل‌گیری شستا از زبان مهدی کرباسیان، مدیرعامل دوران پساجنگ سازمان تأمین‌اجتماعی
   مقدمه اول: نیاز به معرفی ندارد؛ مهدی کرباسیان را می‌توان یکی از مدیران شاخص در حوزه‌های نفت، صنایع و معادن و البته تأمین‌اجتماعی کشور دانست. متولد 1330 در شهر اصفهان است. لیسانس حسابرسی مؤسسه عالی حسابداری 1352، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی MBA از دانشگاه اوکلاهماسیتی آمریکا 1357، دانش‌آموخته دوره مدیریت عالی از مدرسه عالی «بنف» دانشگاه البرتا کانادا 1370 و دکترای مدیریت از دانشگاه پیسلی اسکاتلند 1382 تاکنون دو بار موفق به دریافت نشان درجه 2 لیاقت، مدیریت و خدمت شده است. او یک مدیر اقتصادی است که سوابق و مسئولیت‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف اقتصادی داشته و دارد. در حوزه تأمین‌اجتماعی هم از سال 1370 تا 1376 مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره بود و پس از آن، تا زمان حیات شورای عالی تأمین‌اجتماعی، در عضویت این شورا حضور داشت. کرباسیان مجدداً در دولت تدبیر و امید، به هیأت امنای سازمان تأمین‌اجتماعی و صندوق‌های دیگر بازگشت که این حضور، همچنان ادامه دارد. وی همچنین بنیانگذار صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و عضو شورای سیاستگذاری صندوق بازنشستگی کشوری هم بوده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۸/۱۸  
   رئیس هیات عامل ایمیدرو: سایه نفت بر معادن را کنار می زنیم
   روزنامه عصر اقتصاد، عصر روز یکشنبه 94/07/19 میزبانرئیس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه بود. مهدی کرباسیان، دکترای مدیریت از دانشگاه پیسلی اسکاتلند است و دوره مدیریت عالی را در مدرسه عالی "بنف" (دانشگاه البرتا ) کانادا گذراند و مدرک کارشناسی کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت بازرگانی MBA از دانشگاه اوکلاهماسیتی آمریکا کسب کرد. وی نشان درجه 2 لیاقت و مدیریت و نیز نشان درجه 2 خدمت را از آن خود کرده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۷/۲۸  
   متن سخنرانی رییس هیات عامل ایمیدرو در سومین اجلاس معدن و صنایع معدنی- تهران
   مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو روز 25 شهریور سال جاری،‌ پیامی برای سومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ارسال کرد. این پیام توسط مشاور وی –ناصر بزرگمهر- در آن همایش خوانده شد. در این متن به جایگاه معادن ایران و میزان ذخایر آن ها اشاره ای شد و سپس مزیت های رقابتی،‌ برنامه های توسعه ای و جایگاه اکتشاف مورد تاکید قرار گرفت. در پایان جمع بندی از مطالب عنوان شده برای مخاطبان ارایه شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۶/۲۹  
   کرباسیان: معدن یکی از ستون های اقتصاد مقاومتی است(گفت و گو با ماهنامه صنعت حمل و نقل)
   تردیدی نیست که امروزه، معدن و صنایع معدنی با زندگی جوامع مختلف بشری تنیده شده است، به گونه ای که سرشاخه های آن همه روزه جلوی دیدمان است و به راحتی می توانیم آن را لمس کنیم. در خانه از ظروف آشپزخانه و سرویس غذا خوری گرفته تا آسفالت و قیر و آهن آلات بکار رفته در ساخت و ساز خیابان ها ، بزرگراه ها، فرودگاه ها، بنادر ، خطوط ریلی، ساختمان های مسکونی ، هتل ها، نیروگاه های برق و پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز همه و همه ریشه در منابع زیرزمینی و صنایع معدنی دارد که آثار خود را در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، فولاد، سیمان ، پلاستیک و گردشگری نشان می دهد. به بیان دیگر معادن و صنایع معدنی تأمین کننده مواد اولیه مورد نیاز بسیاری از صنایع می باشد و از اساسی ترین و مهم ترین پایه های اقتصادی هر کشور به شمار می رود و در خود کفایی صنعتی، ایجاد اشتغال بالا و مولد، افزایش تولید نا خالص و رشد در آمد سرانه ملی نقش تعیین کننده ای دارد . در یک کلام می توان گفت معدن و صنایع معدنی در دل یک مدیریت کار آمد می تواند سنگ بنای توسعه پایدار هر کشوری باشد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۲۰