سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  • مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی خبر داد:

   بهره برداری از معدن طلای هیرد در سال جهش تولید

   علیرضا جلالیان، با توجه به شعار رونق تولید در سال  ۹۸ تلاش کردیم تا با تسریع در عملیات اکتشاف و بهره برداری از معادن سهم کوچکی در رونق تولید بخش معدن و صنایع معدنی برداریم.
    بهره برداری از معدن طلای هیرد در سال جهش تولید
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وی از اخذ جواز تأسیس واحد فرآوری معدن طلای هیرد با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خرداد ماه سال گذشته خبر داد و گفت: عملیات اجرایی احداث این کارخانه فرآوری توسط شرکت گروه بین المللی آبادراهان پارس به عنوان سرمایه گذار آن آغاز و تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

   وی به آغاز عملیات معدن کاری در معدن طلای هیرد اشاره کرد و گفت: با انجام عملیات آتشباری، فعالیت اجرایی در این معدن در اسفندماه سال گذشته رسما آغاز شد که با بهره برداری از آن سالیانه ۱۰۰ هزار تن کانسگ طلا استخراج و برای ۵۰ نفر نیز اشتغال ایجاد می شود.

   جلالیان، تجهیز کامل سایت کارگاهی واحد فرآوری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع، جانمایی و راه اندازی واحد خردایش در محل احداث کارخانه، انجام مطالعات تکمیلی و آنالیز داده های اکتشافی، تهیه بلوک مدل ماده معدنی بخشی از تارگت ۳ معدن هیرد، اخذ مجوز برق سه فاز موقت کارگاهی و انتقال آن، انتخاب مشاور جهت انجام مطالعات تأمین آب مورد نیاز، تأمین و انتقال خطوط تلفن ثابت و اینترنت و اخذ مجوز زیست محیطی برای معدن طلای هیرد، اخذ پروانه بهره برداری برای معدن روی ملوند با ذخیره ۱۷۰ هزار تن با عیار ۶٫۳ درصد و فعال سازی این معدن با مشارکت مجموعه فنی مهندسی سبزیانی و اخذ گواهی کشف برای معدن طلای خونیک با ذخیره ۵۰۸ هزار تن کانسگ طلا با عیار ۰٫۸ppmرا از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته برشمرد.

   وی اضافه کرد: کسب این توفیقات با حمایت مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در اکتشافات و اختصاص بودجه ویژه به استان و همچنین همکاری و همراهی مستمر معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت و مدیران استانی در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید محقق شده است.

   همچنین به نامگذاری امسال به نام « جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های سال جاری بهره برداری از معدن طلای هیرد در تارگت ۳ و راه اندازی کارخانه فرآوری این معدن خواهد بود.

   جلالیان، حجم سرمایه گذاری در این کارخانه را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با کنترل و نظارت میدانی و مستمر مجتمع و همچنین همت و تلاش سرمایه گذار و با هدف عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید این کارخانه ۶ ماه زودتر از موعد مقرر به مرحله پیش تولید خواهد رسید که با بهره برداری از آن در فاز نخست برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

   وی فعالسازی معدن آهن حنار و اخذ پروانه بهره برداری آهن بیشه و تکمیل اکتشاف در این معدن را یکی دیگر از برنامه های مجتمع در سال جاری برشمرد و گفت: همچنین در راستای منویات معظم له در سال جهش تولید تکمیل اکتشاف در معدن طلای خونیک را با هدف افزایش میزان ذخیره انجام خواهیم داد. جلالیان افزود: به علاوه در تحقق این فرمان محدوده های شناسایی شده جدید مانند پلی متال های کودکان، درح و آبگرم با اولویت کانسارهای پلی متال به سرعت در دستور کار اکتشاف قرار داشته که به حول و قوه الهی امیدواریم بتوانیم به مرحله بهره برداری برسانیم
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.