سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: معادن کوچک‌مقیاس -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  • مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس اعلام کرد:

   ورود ۶۷۰ معدن غیرفعال و نیمه فعال به چرخه تولید

   مدیر اجرایی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس اعلام کرد: از ابتدای اجرای طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس تا پایان شهریور امسال، ۶۷۰ معدن کوچک احیا و به چرخه تولید بازگشت.
   ورود ۶۷۰ معدن غیرفعال و نیمه فعال به چرخه تولید

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا عظیمی با بیان این مطلب گفت: از ابتدای آغاز طرح (اواخر سال 96) تا پایان شهریور امسال، شناسایی، پایش و اولویت‌بندی ۷ هزار معدن، محدوده های معدنی (اعم از پروانه اکتشاف و گواهی کشف) و نیز محدوده‌های مزایده‌ای براساس مزیت نسبی هر استان انجام شد.

   وی افزود: از این تعداد، بر روی یک‌هزار و ۷۱۳ معدن اقدام کلینیکی انجام و راه‌حل ارائه شد. همچنین، ۱۵ واحد فرآوری در سطح کشور مورد حمایت و توسعه قرار گرفت.

   مدیر اجرایی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با اشاره به اجرای اقدامات زیرساختی این معادن کوچک، تصریح کرد: انعقاد ۳۷ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، علمی- پژوهشی و دانش‌بنیان و نیز حمایت از 8 استارتاپ معدنی، با حمایت طرح زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی انجام شد.

   وی ادامه داد: معرفی ۶۲ پرونده به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت های معدنی برای دریافت تسهیلات -که ۲۳ طرح در حال پیگیری و صدور بیمه نامه است- از دیگر اقدامات این طرح برای توسعه زیرساختی معادن کوچک بوده است.

   احیای 271 معدن کوچک در نیمه نخست 1400

   عظیمی با اشاره به گزارش عملکرد طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس طی۶ ماهه 1400، گفت: طی این مدت، بیش از 4 هزار محدوده معدنی در ۲۱ استان هدف براساس آمار و اطلاعات اخذ شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت پایش شد.

   وی افزود: با همکاری کارگروه استانی طرح احیا، بر روی بیش از ۲۵۰ معدن اقدامات کلینیکی شامل رفع موانع اداری، سرمایه‌گذاری، معارضان محلی و غیره انجام شد که بر این اساس در مجموع ۲۷۱ معدن (با احتساب معادن بازمانده از پارسال) احیا شده و توسعه یافتند. اظهارات کارگروه استانی سازمان­های صنعت، معدن و تجارت نیز حاکی از بازگشت این معادن به چرخه تولید است.

   دبیر شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مقیاس با بیان اینکه اقدامات یاد شده با وجود محدودیت‌های کرونا انجام شده، خاطرنشان‌کرد: معادن احیا و توسعه یافته طی ۶ ماهه نخست امسال، پس از فعال‌سازی نهایی، ظرفیت افزایش اشتغال مستقیم بیش از ۲ هزار نفر را دارند.

   وی ادامه داد: همچنین، احیای معادن یاد شده، قابلیت افزایش ظرفیت تولید تا یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن را دارا هستند.

   منبع: روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.