سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  • معاون طرح و برنامه وزارت صمت در مراسم امضای تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی اعلام کرد:

   رویکرد ملی و فرابنگاهی شرکت‌های معدنی در احداث ظرفیت‌های جدید نیروگاهی

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی توسط بخش صمت، حدود ۴ تا ۵ هزار مگاوات ظرفیت مازاد خواهیم داشت و این ظرفیت وارد شبکه سراسری توزیع برق خواهد شد.
   رویکرد ملی و فرابنگاهی شرکت‌های معدنی در احداث ظرفیت‌های جدید نیروگاهی

   سید مهدی نیازی در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و وزارت نیرو با موضوع احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی، با بیان این مطلب، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس رویکرد دولت سیزدهم، از ابتدای دولت هم افزایی و تعاملات گسترده ای را با وزارتخانه‌های مختلف از جمله نیرو برنامه‌ریزی کرده است.

   وی ادامه داد: در همین راستا چند برنامه میان وزارتخانه های نیرو و صمت تدوین شد که تفاهمنامه احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در همین راستا و اولین برنامه است.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت همچنین ابراز امیدواری کرد که ظرفیت‌های دو وزارتخانه با تعامل و همکاری طرفین شکوفا و مشکلات فرارو برطرف شود.

   رویکرد ملی و فرابنگاهی شرکت‌های معدنی در احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی

   نیازی در ادامه افزود: واحدهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی با رویکرد ملی و فرابنگاهی با سیاستگذاری‌های ایمیدرو و تاکیدات وزیر صمت این پروژه را دنبال می‌کنند.

   سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری برای اجرای تفاهم نامه با وزارت نیرو
   وی با بیان اینکه واحدهای معدنی و صنایع معدنی منابع مالی لازم را برای ایجاد ظرفیت‌های نیروگاهی جدید فراهم می آورند، تصریح کرد: برای اجرای این تفاهم نامه ۷ میلیارد دلار برآورد هزینه شده است.

   ظرفیت مازاد ۴ تا ۵ هزار مگاواتی برق با احداث واحدهای جدید نیروگاهی توسط بخش صنعت و معدن
   معاون طرح و برنامه وزارت صمت با یادآوری اینکه ۸ هزار مگاوات میزان مصرف برق واحدهای صنعتی است، تأکید کرد: بخش صنعت خود 2.5 هزار مگاوات برق تولید می‌کند که با احداث این ۱۰ هزار مگاوات حدود ۴ تا ۵ هزار مگاوات ظرفیت مازاد خواهیم داشت و این ظرفیت وارد شبکه توزیع برق خواهد شد.
   نیازی با بیان اینکه بسته ویژه ای را با استفاده از ظرفیت های قانونی دو دستگاه( وزارت صمت و وزارت نیرو) طراحی نموده ایم، تصریح کرد: امیدواریم در بازه زمانی ۲۴ ماهه بتوانیم این طرح ها و پروژه ها را با تعامل وزارت نیرو عملیاتی نماییم.
   وی در پایان گفت: در خصوص حوزه های دیگر مانند تسهیل مجوزها و مشوق‌ها هم در تلاشیم تا سرمایه‌گذاری‌های پایدار در این بخش ایجاد شود که در این برنامه‌ها نگاه ویژه ای به ساخت داخل و فعال تر شدن ساخت تجهیزات نیروگاهی داریم.
   گفتنی است مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و وزارت نیرو در خصوص احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی توسط بخش صنعت و معدن با حضور وزاری صمت و نیرو، مدیران شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی و معاونان دو وزارتخانه برگزار شد.
   منبع: شاتا

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.