سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  • برای نخستین بار در کشور ریل ویژه خطوط مترو تولید شد؛

   ذوب آهن اصفهان ۵۰۰ تُن ریل تحویل شرکت مترو تهران داد

   ۵۰۰ تُن ریل UIC۵۴ که برای نخستین بار در کشور توسط صنعتگران ذوب‌آهن اصفهان تولید شده، تحویل خطوط مترو تهران شد.
   ذوب آهن اصفهان ۵۰۰ تُن ریل تحویل شرکت مترو تهران داد
   مهدی شایسته مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اعلام این خبر گفت: تولید این ریل در ذوب‌آهن اصفهان در شرایط تحریم، یک اقدام بسیار ضروری و استراتژیک برای توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری است.

   وی یادآور شد: شرکت بهره برداری مترو سالانه به ۵۰۰ شاخه ریل UIC۵۴ برای تعمیرات و نگهداری خطوط موجود، نیاز دارد

   وی تصریح کرد: در حالی که کمبود نقدینگی و تحریم‌ها مانع ورود ریل به کشور شد با تولید ریلUIC۵۴ بر اساس استانداردهای بین‌المللی و با کیفیت مطلوبی در داخل کشور، خودکفایی در این بخش را شاهد هستیم.

   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، با اشاره به این که پیشتر ریل مترو از اتریش وارد می‌شد خاطر نشان کرد: با شدت گرفتن تحریم‌ها، به ناچار واردات ریل از کشورهای روسیه و ترکیه انجام شد که از کیفیت مطلوب برخوردار نبود و هزینه تعمیر و نگهداری را نیز افزایش داد.

   وی اظهار داشت: تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان نه‌تنها صرفه‌جویی اقتصادی دارد و مانع خروج ارز از کشور می‌شود، بلکه دغدغه ما را برای تامین ریل از بین برده و وابستگی حمل و نقل ریلی را به سایر کشورها کاهش می دهد.

   شایسته گفت: ریلی ذوب آهن اصفهان، پس از کنترل و بازرسی، برای متروی تهران که حجم بالایی از مسافر را دارد و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، ارسال شده و مطمئنا استفاده مترو تهران از تولیدات داخلی، سایر کلانشهرها را هم که دارای مترو هستند برای استفاده از این نوع ریل ترغیب می کند.

   به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، برای اولین بار از ریل ملی ۶۰E۱ ذوب‌آهن اصفهان جهت تعمیر و نگهداری خط ۵ مترو تهران و حومه استفاده شد که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.