سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: اشتغال+ صنعت گوهرسنگ -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • در دپارتمان ملی آموزش تخصصی فردوس انجام شد؛

   آماده ورود به اشتغال 200 نفر هنرجو در صنعت گوهرسنگ

   مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: طی سال 99 و امسال، 200 نفر هنرآموز در دپارتمان ملی آموزش تخصصی فردوس، آموزش های مهارتی را گذراندند و آماده ورود به اشتغال در صنعت گوهر سنگ شدند.
   آماده ورود به اشتغال 200 نفر هنرجو در صنعت گوهرسنگ

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب گفت: دپارتمان ملی آموزش تخصصی گوهرشناسی و گوهرتراشی فردوس با هدف توسعه اشتغال و جلوگیری از خام فروشی در صنعت گوهرسنگ، با همکاری سازمان آموزش فنی حرفه ای و ایمیدرو در سال 98 در شهر فردوس بهره برداری شد.

   وی افزود: در این مرکز، تاکنون 2350 ساعت آموزش در 12 دوره آموزشی شامل ﮔﻮﻫﺮ ﺷﻨﺎﺳﯽ، ﮔﻮﻫﺮﺗﺮﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﻫﺎﯼ ﻗﯿﻤﺘﯽ ﻭ ﻧﯿﻤﻪ ﻗﯿﻤﺘﯽ )ﺩﺍﻣﻠﻪ(، ﮔﻮﻫﺮﺗﺮﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﻫﺎﯼ ﻗﯿﻤﺘﯽ ﻭ ﻧﯿﻤﻪ ﻗﯿﻤﺘﯽ )ﺯﺍﻭﯾﻪ(، ﺣﺠﻢ ﺳﺎﺯﯼ ﺳﻨﮓ ﻫﺎﯼ ﻧﯿﻤﻪ ﻗﯿﻤﺘﯽ و ﻣﻠﯿﻠﻪ ﺳﺎﺯ ﻓﻠﺰﺍﺕ ﻗﯿﻤﺘﯽ برگزار شده است.


   برنامه توسعه صنعت گوهرسنگ

   مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به سیاست این سازمان برای توسعه صنعت گوهرسنگ در حوزه اکتشاف، توسعه، صادرات و بازرگانی در افق 10 ساله تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های بالای شرق کشور در حوزه معادن گوهرسنگ، درصدد توسعه صنعت گوهرسنگ در این مناطق هستیم.

   وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این صنعت، سرمایه پایینی نیاز دارد، افراد علاقه مند به این حوزه، پس از فراگیری آموزش های لازم طی حدود 3 ماه، قادر خواهند بود کسب و کارخود را راه اندازی کرده و از مواد اولیه موجود در معادن غنی کشور به ویژه منطقه شرق، ارزش آفرینی کنند.   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.