سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: انگوران، اکتشاف -
   تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  • در راستای شناسایی و افزایش میزان ذخایر جدید صورت گرفت:

   عبور نخستین گمانه اکتشافی معدن انگوران از عمق 700 متری

   مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: نخستین گمانه اکتشافی این معدن (زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران)، از عمق 700 متر عبور کرد.
   عبور نخستین گمانه اکتشافی معدن انگوران از عمق 700 متری

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امید فلاح، با بیان این مطلب گفت: با هدف بررسی امکان وجود ذخایر معدنی عمقی براساس نظریه‌های جدید زمین شناسی و تکوین کانسار انگوران -که حاصل یک طرح اکتشافی که از سال 1399 آغاز شد-، حفاری 12 گمانه اکتشافی 1000 متری برای نخستین بار در دستور کار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران– مجتمع معدنی سرب و روی انگوران قرار گرفت.

   وی افزود: در این راستا، با استقرار یک دستگاه حفاری عمیق با توان حفاری تا عمق بیش از 1000 متری در پیت معدن روباز و طراحی و ساخت یک تونل مصنوعی برای حفاظت از آن در برابر عملیات معدن روباز، متراژ نخستین گمانه حفاری پیشرو در مورخه 20 شهریور از عمق 726 متری عبور کرد.

   به گفته مدیر مجتمع سرب و روی انگوران، با استقرار دستگاه حفاری دوم، عملیات اکتشافی سرعت قابل توجهی خواهد یافت.

   بنا به این گزارش، مجتمع معدنی سرب و روی انگوران با استخراج ماده معدنی به 2 صورت روباز و زیر زمینی، تامین کننده خوراک بیش از 80 کارخانه فرآوری در استان زنجان و خارج از استان است. از این رو، هدف اصلی طرح اکتشافات تکمیلی و عمقی افزایش ذخایر ماده معدنی در راستای اهداف توسعه پایدار، حفظ اشتغال منطقه و نیز تامین خوراک کارخانه های فرآوری است.


   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.