سال جهش تولید
X
   
 
  • اخبار
   افزایش 200 هزار تنی ظرفیت تولید مذاب، به زودی
   مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: با بهره برداری کامل «ایستگاه دوم ریخته گری» در کارخانه فولادسازی این مجتمع، ‌ظرفیت تولید مذاب 200 هزار تن افزایش می یابد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۲۳  
   انجام 30 هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی در منطقه سراوان
   انجام 30 هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی در منطقه سراوان
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۲۳  
   رشد 10 درصدی تولید فولاد آلیاژی ایران
   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، این شرکت از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 285 هزارتن فولاد خام از انواع عملیات حرارت پذیر، سخت شونده، میکروآلیاژ، فنر، ابزار سردکار، ابزار گرم کار، بلبرینگ، خوش تراش، زنگ نزن، دما بالا و صنعتی در شرکت فولاد آلیاژی ایران تولید کرد. این در حالیست که میزان محصول تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، 258 هزار تن بوده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۹  
   آغاز عملیات حفاری اکتشافی در مجتمع سنگ آهن جلال آباد زرند
   مدیر مجتمع سنگ آهن جلال آباد از آغاز عملیات حفاری برای اکتشافات تکمیلی از ابتدای دی ماه امسال در این مجتمع خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حسین میرزایی با بیان این مطلب گفت: با دریافت مجوز اکتشاف از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و مجوزهای حفاری اکتشافی از ایمیدرو و تهیه نقشه توپوگرافی و زمین شناسی منطقه و انجام عملیات ژیوفیزیک به روش مغناطیس سنجی که در گذشته انجام شده، مرحله جدید عملیات حفاری اکتشافی از اول دی ماه در این مجتمع آغاز شده است. وی ادامه داد : عملیات احداث جاده دسترسی و آماده سازی و تسطیح محل حفاری ها در چند ماه گذشته انجام شده است. میرزایی تصریح کرد: عملیات حفاری مرحله جدید در بیش از 500 هکتار از محدوده غربی معدن انجام خواهد شد که متراژ کلی حفاری ها به بیش از 3000 متر خواهد رسید. وی ابراز امیدواری کرد با انجام این حجم عملیات اکتشافی، ذخایر معدن سنگ آهن جلال آباد افزایش یابد. ذخایر معدن سنگ آهن جلال آباد در شهرستان زرند استان کرمان در حال حاضر191 میلیون تن است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۷  
   طرح های توسعه فولاد بدون ایجاد توازن، اقتصادی نیستند
   طرح های توسعه فولاد نیازمند ایجاد توازن همزمان توسط سایر دستگاه های اجرایی کشور برای تامین راه ،‌ آب ،‌برق ،‌گاز و نیروی انسانی است در غیر اینصورت از منطق اقتصادی خارج می شوند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران(ایمیدرو)،‌ رییس هیات عامل این سازمان با تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت:‌ برای استقرار کارخانه های جدید فولادی ضروری است با انجام مطالعات فنی و اقتصادی دقیق، امور زیربنایی و سایر عوامل تاثیرگذار نیز مورد توجه قرار گیرد. مهدی کرباسیان با اشاره به مطالعات انجام شده تحت عنوان «بازنگری در طرح جامع فولاد» گفت:‌ دسترسی به آب یکی از عوامل تاثیرگذار در تولید فولاد خام به شمار می آید از همین رو سرمایه گذاران باید این نکته را در مطالعات فنی و اقتصادی به عنوان یکی از اولویت های خود در نظر گیرند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۷  
   تشکیل دبیرخانه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در خانه معدن
   در نشست شورای هم‌اندیشی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن مطرح شد: تشکیل دبیرخانه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در خانه معدن
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۷  
   معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو
   معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: واحدهای احیای مستقیم طرح های فولادی استانی از نیمه دوم سال 93 به تدریج وارد مرحله راه اندازی می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در سخنانی پس از حضور در نشست با مجریان طرح های فولادی استانی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برابر گزارش مجریان، میزان پیشرفت واحدهای احیای مستقیم، انباشت و برداشت طرح های 7 گانه فولادی تا پایان آبان، بین 65 تا 79.79 درصد بوده که با گشایش اعتبار، پیشرفت این طرح ها شتاب بیشتری می گیرند. وی ادامه داد: زمان ساخت واحد های فولادی سازی نیز به موازات اجرای واحد های احیای مستقیم کوتاه خواهد شد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در حال حاضر، زیرساخت های همه طرح ها نظیر آب، برق و گاز به جز طرح فولاد سبزوار تامین و برخی تجهیزات مورد نیاز وارد سایت ها شده و برخی دیگر آماده سفارش ساخت است. رئیس هیات عامل ایمیدرو اخیرا از باز شدن ال سی 2 مورد از طرح های فولادی شامل «سپید دشت» و «قائنات» خبر داده و گفته بود: ال سی طرح های دیگر فولادی نیز توسط شرکت «ام سی سی» چین به زودی باز شده و در نتیجه، چالش تامین مالی طرح های مذکور برطرف می شود. بنا به این گزارش، هر کدام از 7 طرح فولادی استانی شامل چهارمحال و بختیاری، قائنات، میانه، شادگان، نی ریز، بافت و سبزوار پس از بهره برداری کامل، قابلیت تولید تا یک میلیون تن آهن اسفنجی و یک میلیون تن فولاد خام خواهد بود و میزان اشتغالزایی هر طرح نیز حدود یکهزار نفر به طور مستقیم و 35 هزار شغل غیر مستقیم خواهد بود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۷  
   2000 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ماشین آلات معدنی در اختیار معدنکاران قرار می گیرد
   با امضای تفاهمنامه سه جانبه بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانک ملت 2000 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ماشین آلات معدنی در اختیار معدنکاران قرار می گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۱  
   معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو:
   واحدهای احیای مستقیم طرح های فولادی از سال آینده راه اندازی می شوند
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۱۰/۰۴  
   "آگهی فراخوان جذب سرمایه گذار "
   سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران، با عنایت به قوانین و مقررات جاری کشور و قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و در راستای تامین نظر هیات محترم دولت مبنی بر لزوم تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیتهای اقتصادی کشور و به منظور رعایت اصل رقابت بین سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری که واجد صلاحیت فنی،‌ مالی و دارای تجربیات مفید و مرتبط با موضوع این آگهی و دارای دانش فنی مربوطه می باشند، در نظر دارد نسبت به جذب سرمایه گذار به منظور "طراحی، ایجاد ، ساخت و راه اندازی کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار هماتیتی موجود در جوار معدن سنگ آهن جلال آباد با ظرفیت حداقل یک میلیون تن خوراک ورودی در سال" واقع در استان کرمان، 25 کیلومتری شمال غربی شهرستان زرند (مجتمع سنگ آهن جلال آباد) اقدام نماید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۲/۰۹/۳۰